İptal ve İade Koşuluları

Ayakkabı İade ve Değişim

Markaysamarka’dan almış olduğunuz ürünlerin değişim veya iade işlemini 365 gün içerisinde size en yakın Sürat Kargo ile ücretsiz göndererek yapabilirsiniz.

ÜRÜN İADE VEYA DEĞİŞİMİ İÇİN ÜRÜN İLE BİRLİKTE ÜRÜN FATURASININ ´DA FİRMAMIZA TESLİM EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR. FATURASIZ İADE VEYA DEĞİŞİM YAPILMAMAKTADIR.


UYARI : İade ve değişim için ürün gönderimleri yalnızca Sürat Kargo ile fatura üzerinde adı bulunan mağazamıza sözleşmemiz üzerinden kargo ücreti ödemeden gönderilebilir. Sözleşme dışında veya başka kargo firmaları ile gönderim yapıldığı durumlarda paketler firmamız tarafından teslim alınmayacak, kargo firması paketi tüm kargo masraflarını göndericiye fatura ederek geri gönderecektir. Farklı ünvanlar ile sözleşmemiz dışında gönderilecek paketler ve doğacak masraflar firmamız sorumluluğunda değildir.
Ürün iadesi ve değişimi için kesinlikle ürünün faturasıyla birlikte başvurulması, ürünün kullanılmamış olması ve size ulaştığı şekilde tüm aksesuarları ile birlikte teslim edilmesi gerekmektedir. İade işlemleri online satış birimimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Müşterilerimiz ürünü kendisine teslim edildiği durumu ile iade etmekle yükümlüdür. Müşterilerimizin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması durumunda, ürün iade şartlarına uygun olduğu ve eksiksiksiz şekilde teslim alındığında, iade edilen ürün Markaysamarka'ya ulaştığı andan itibaren Yirmi (20) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir.İade ve değişimde Üründen kazanılan para puanlar iade alınır.kazanılan para puanların kullanılması durumunda ise kullanılan tutar ürün bedelinden düşülerek paranın geri iadesi yapılır. Markaysamarka üründe herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma ve kullanılma durumu tespit ederse ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.Kredi kartı ile yapılan işlemlerde iade kargo elimize ulaştıktan sonra 7 iş günü içerisinde kartınıza ürünün ücret iadesi yapılmaktadır.AŞAĞIDAKİ NEDENLERDEN MEYDANA GELEN PROBLEMLERDE İADE VE DEGİŞİM KABUL EDİLMEMEKTEDİR.

Ayakkabınız kullanım amacına uygun olarak kullanılmalıdır.(Futbol oynamak için halı saha ayakkabısı yada krampon alınız vs.)
Ayakkabı giyilirken ve çıkartırken bağcıkları çözülmelidir, bağcıksız ayakkabılarda ise çekecek kullanılmalıdır.
Ayakkabılar ayağın maksimum şiş olduğu zaman dilimlerinde sağ ve sol olarak denenmelidir, ayağı sıkan ayakkabı kesinlikle alınmamalıdır.
Ayakkabınız ayağınıza uygun ölçüde olmalıdır. Ayağa küçük ve büyük gelen ayakkabılar erken deformasyon, astar yırtılması gibi sorunlara yol açacaktır.
Ayakkabı rutubetli ortamlarda bekletilmemelidir.


Islak ayakkabılar oda sıcaklığında kurutulmalıdır. Direkt güneş ışığı altında veya herhangi ısı kaynağının altında kurutulduğu taktirde ayakkabıların yapışma yerlerinde açma, deride çatlama, leke ve şekil bozukluğu olabilir. Nubuk veya süet malzemeden üretilmiş ayakkabılar uygun sertlikte bir fırça veya bir silgi ile temizlenmeli, kesinlikle yıkanmamalı ve silikon bazlı spreyler kullanılmalıdır. Ayakkabılar kesinlikle çamaşır makinesinde veya elde yıkanmamalıdır.


İç astarında sentetik malzeme kullanılan ayakkabıların koku yapması ve su alması muhtemeldir.

Ayakkabıların emmiş olduğu ter 24 saat içinde buharlaşır. Bu nedenle ayakkabıların 1 gün ara ile giyilmesi ayakkabının daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Ayağın aşırı terlemesinden dolayı ayakkabı üzerinde oluşabilecek giderilmesi mümkün olmayan lekeler üretim hatası değildir.

Hakiki deri ve astarsız olan ayakkabılarda derinin boya vermesi normal bir durumdur. Bu tür ayakkabılar alınırken bu durum peşinen kabul edilmiş sayılmakta ve garanti kapsamında herhangi bir işlem yapılamamaktadır.Tekstil Ürünleri İade Değişim

Ürün iade istekleri 23/02/1995 tarihli ve 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 31 inci ve bu Kanuna 4822 sayılı Kanunla eklenen 9/A maddeleri esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.

Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiç bir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur. www.markaysamarka.com’dan yapılmış olan alışverişlerde 7 güne kadar fatura ibrazı ile kullanılmamış ürünlerde iade konusunda destek sağlamaktayız. İlk değişimin kargo ücreti markaysamarka.com'a aittir. Diğer değişimler ise müşterilerimize aittir. İnternet mağazamızdan aldığınız ürünlerin iadeleri sadece internet mağazamıza yapılabilmekte ve mağazalarımızdan iade kabul edilmemektedir. İadelerinizi Sürat Kargo aracılığı ile ücretsiz olarak kolayca yapabilirsiniz.


Değişimler

İnternet mağazalarımızdan satın aldığınız ürünlerin iadesi mağazalarımızdan kabul edilmemektedir. Sürat Kargo aracılığı ile en kısa sürede ürünü yollayarak müşteri temsilcilerimizin bilgisi dahilinde değişim yapabilirsiniz.


İade’de kargo ücretleri

7 gün içerisinde yapacağınız tüm iadelerde ürünleri firmamıza yollamanızdan doğan kargo ücreti iadenin Sürat Kargo Şirketi aracılığı ile yapılması şartı ile firmamıza aittir.


Kargo İşlemleri

Siparişleriniz 1- 2 iş günü içinde kargoya teslim edilecektir. Kargoya teslim edilen ürünler şehir merkezlerine en geç 3 gün içinde teslim edilir. Şehir merkezleri dışında kalan adreslere olan süreler teslimat adresine göre farklılık gösterebilir.